meet-nowhere11.com

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Pan od muzyki / Les Choristes (2004) - lektordodany: 04/05/2010

Gatunek:
Dramaty
Data Dodania:
04/05/2010
Wyświetleń:
1978
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Przed laty oglądałam quot;Les Choristesquot; we Francji, bardzo mi się spodobała ta ciepło-smutna opowieść. Skromny, mądry i niezwykły film. Mój francuski jest jednak daleki od ideału, więc chciałam go obejrzeć raz jeszcze, tym razem ze zrozumieniem. Tymczasem nie ma go w portalu. Nadrabiam zatem ten brak, bo uważam, że warto.
Jest rok 1949 gdy do szkoły dla trudnych dzieci quot;Fond de l'Étangquot; przybywa nowy nauczyciel - Clément Mathieu. Dyrektorem ośrodka jest p. Rachin, którego naczelną zasadą jest hasło quot;Akcja - reakcja!quot;, zgodnie z którym każde przewinienie jest natychmiastowo i bezlitośnie karane.
W tym ponurym miejscu zażywny Clément Mathieu o urodzie wyrośniętego niemowlęcia, przezwany natychmiast przez chłopców łysolem, zakłada chór. Postępuje w myśl starej, może nieco wyświechtanej maksymy, iż muzyka łagodzi obyczaje. Ma to miejsce także i tutaj mimo, że nie wszystkie z zachowań udaje się jej skutecznie ucywilizować. Ale i chyba nie o zmianę całego świata chodzi wychowawcy. Jest on świadom tego, że z pewnymi sprawami wygrać się nie da. Stara się jednak zrobić ile w jego mocy, by odnieść sukces tam, gdzie jest to możliwe.


Pan od muzyki / Les Choristes (2004) - lektordodany: 04/05/2010

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18218 Online:17 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze meet-nowhere11.com. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis meet-nowhere11.com nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.